Historia klubu

DOSiR Sokolnia istnieje pod obecną nazwą od 1993r., obecnie „Sokolnia” prowadzi sekcje akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej, szermierki, siatkówki, oraz rehabilitacji. 13 grudnia 2003 roku miała miejsce uroczystość nadania Ośrodkowi imienia Ryszarda Kafanke [1933-2002], długoletniego trenera I klasy, sędziego gimnastycznego, byłego gimnastyka, chorzowianina z dziada pradziada…

Obecnie to jeden z najbardziej utytułowanych klubów akrobatycznych w Polsce. Od pięciu lat Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sokolnia” w Chorzowie Starym zdobywa tytuł najlepszego klubu akrobatyki sportowej w Polsce. Wśród obecnych akrobatów jest wielu bardzo zdolnych, mamy Mistrzów i V-ce mistrzów Polski w wielu kategoriach wiekowych. Część zawodników chorzowskiego klubu zasłynęło z udziału w programie Mam Talent, gdzie zaprezentowali się wraz z dwoma innymi klubami ze śląska pod wspólnym szyldem Acro Team Silesia.